Saknade medlemsavgifter för 2019

Vi har under våren successivt plockat bort medlemmar som ej betalt sin medlemsavgift för 2019 i omgångar. Ordningen har bestämts genom historisk nivå på aktivitet.

På styrelsemötet nu på måndag den 6/5 kommer de sista medlemmarna som ännu ej betalt att tas bort ur både KPSK’s och Svenska Pistolskytteförbundets medlemsregister.

För att åter ansöka om att bli medlem efter att ha blivit avregistrerad så krävs att en ny medlemsansökan fylls i och lämnas in tillsammans med ett nytt, oöppnat registerutdrag från Polisen (dock inget krav på ny introduktion inom 2 år).

Vet du med dig att din avgift ännu inte är betald så hinner du åtgärda detta genom att swisha till klubbens ordinarie swishnummer eller betala till klubbens ordinarie PG (både pg och swishnummer finns längst ner i sidfoten här på hemsidan). Är du osäker på hur mycket du skall betala så skicka ett mejl till info@kpsk.se så återkommer vi med korrekt summa.